Zamknij
Kariera - Informacje

Distance Learning i Hologram Learning to przyszłość uczelni wyższych

Witold Sokołowski, 2012-10-19 01:00:32

Szkoły wyższe chcą walczyć o studenta. Jakie są te nowoczesne metody nauki, które mają studentów przyciągnąć?

Kolejną innowacyjną metodą kształcenia, którą wprowadziliśmy w ramach naszej oferty edukacyjnej są studia realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Nasi studenci mieszkają na terenie całej Polski, ale również w Europie. Aby zniwelować bariery związane z kosztami dojazdu na uczelnie szkoła zdecydowała się na wprowadzenie studiów w systemie "distance learning" - mówi Katarzyna Zając, Kanclerz Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji.

Dzięki posiadanej przez uczelnię platformie edukacyjnej nasi studenci otrzymują materiały dydaktyczne, pomoce naukowe, casusy. Mają również możliwość odtworzenia nagranych wykładów na swoich komputerach osobistych w domach. Utrzymując stały kontakt z kadrą naukową poprzez udział w wideo konferencjach, czy też za pomocą komunikatorów i korespondencji mailowej. Zgodnie z zarządzeniem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego 40 proc. zajęć przewidzianych w programie studiów odbywa się w formie tradycyjnej w siedzibie uczelni w Warszawie, bądź w siedzibie zamiejscowego wydziału prawa w Londynie.

Alternatywą dla studiów z wykorzystaniem platformy e-learningowej jest "hologram learning". W tym przypadku treści dydaktyczne są przekazywane studentom w formie hologramów, dzięki którym studenci otrzymują odwzorowany obraz wykładowcy prowadzącego zajęcia w technice 3D. Co daje im poczucie faktycznego udziału w zajęciach, a jednocześnie bardziej niż w przypadku studiów realizowanych za pośrednictwem platformy e-learningowej motywuje ich do nauki. Ze względu właśnie na realizm tej formuły prowadzenia zajęć.

Wszystkie wymienione przeze mnie innowacyjne metody nauczania maja jedną bardzo ważną z punktu widzenia studentów zaletę - pozwalają oszczędzać czas, a przy okazji są na pewno mniej kosztowne niż studia realizowane w tradycyjnej formule - dodaje Katarzyna Zając.

zobacz film

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Wellman i Bujakiewicz jak Kalisz z Palikotem

Właściciel marki Škoda Auto, Volkswagen Group Polska, prowadzi na swojej stronie internetowej kampanię „ŠKODA – Talk ...

Gest, który uczyni cię wiarygodnym

Położenie ręki na sercu może zwiększyć wiarygodność gestykulującego, a nawet wpłynąć na jego późniejsze zachowanie. Naukowcy ...

Festiwal YouTube w Polsce już 18 czerwca

Zbliża się 3. edycja Orange Video Fest by LifeTube – największe spotkanie youtuberów, gamerów i ich fanów ...