Zamknij
Kariera - Informacje

Distance Learning i Hologram Learning to przyszłość uczelni wyższych

Witold Sokołowski, 2012-10-19 01:00:32

Szkoły wyższe chcą walczyć o studenta. Jakie są te nowoczesne metody nauki, które mają studentów przyciągnąć?

Kolejną innowacyjną metodą kształcenia, którą wprowadziliśmy w ramach naszej oferty edukacyjnej są studia realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Nasi studenci mieszkają na terenie całej Polski, ale również w Europie. Aby zniwelować bariery związane z kosztami dojazdu na uczelnie szkoła zdecydowała się na wprowadzenie studiów w systemie "distance learning" - mówi Katarzyna Zając, Kanclerz Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji.

Dzięki posiadanej przez uczelnię platformie edukacyjnej nasi studenci otrzymują materiały dydaktyczne, pomoce naukowe, casusy. Mają również możliwość odtworzenia nagranych wykładów na swoich komputerach osobistych w domach. Utrzymując stały kontakt z kadrą naukową poprzez udział w wideo konferencjach, czy też za pomocą komunikatorów i korespondencji mailowej. Zgodnie z zarządzeniem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego 40 proc. zajęć przewidzianych w programie studiów odbywa się w formie tradycyjnej w siedzibie uczelni w Warszawie, bądź w siedzibie zamiejscowego wydziału prawa w Londynie.

Alternatywą dla studiów z wykorzystaniem platformy e-learningowej jest "hologram learning". W tym przypadku treści dydaktyczne są przekazywane studentom w formie hologramów, dzięki którym studenci otrzymują odwzorowany obraz wykładowcy prowadzącego zajęcia w technice 3D. Co daje im poczucie faktycznego udziału w zajęciach, a jednocześnie bardziej niż w przypadku studiów realizowanych za pośrednictwem platformy e-learningowej motywuje ich do nauki. Ze względu właśnie na realizm tej formuły prowadzenia zajęć.

Wszystkie wymienione przeze mnie innowacyjne metody nauczania maja jedną bardzo ważną z punktu widzenia studentów zaletę - pozwalają oszczędzać czas, a przy okazji są na pewno mniej kosztowne niż studia realizowane w tradycyjnej formule - dodaje Katarzyna Zając.

zobacz film

Oceń artykuł:

Dotychczasowe komentarze
0
komentarzy
Dodaj komentarz jako pierwszy.
Twój komentarzAby skomentować ten artykuł musisz być członkiem społeczności Epr.pl. Zarejestruj się lub zaloguj się tutaj, a następnie wróć do tego artykułu.


Patricia Kazadi twarzą AVON Mark

Patricia Kazadi – osobowość telewizyjna, piosenkarka i aktorka została ambasadorką nowej linii kosmetyków do makijażu – ...

Cukiernia Sowa nowym klientem Mint Media

Cukiernia Sowa nowym klientem Mint Media

Od stycznia bieżącego roku agencja interaktywna Mint Media kompleksowo obsługuje profil marki na Facebooku. 

Jestem lekko… no właśnie jaka? Rusza wyjątkowa akcja marki Żywiec Zdrój

Kobiecy nastrój bywa zmienny a natura przewrotna. Raz jesteśmy pełne energii do działania, a już za ...